Vodarium - logo barevné
Získat nabídku
Vodarium - logo barevné
Získat nabídku

Plochá nádrž na dešťovou vodu PLANUS 4 m³ pro zalévání

Nádrž na dešťovou vodu PLANUS 4 s objemem 3 860 litrů

Plochá svařovaná podzemní nádrž vyrobená z konstrukčních polypropylenových desek PLANUS 4 o objemu zachycené vody 4 m³. Univerzální řešení vhodné řešení na recyklaci dešťové vody pro účely zavlažování zahrady o rozloze 350 m². Aternativně lze dešťovou vodu z nádrže využívat na splachování toalet v rodinném domě s 2 trvale žijícími osobami.

Plochá nádrž PLANUS o objemu 4 m³ se hodí k běžným rodinným domům, kde půdorysná plocha odvodňovaných střech činí maximálně 120 m². U maximální plochy odvodňovaných střech předpokládáme střední hodnotu srážek v České republice na úrovni 700 mm za rok. Skutečná průměrná hodnota srážek se však může ve vašem konkrétním případě lišit.

Ploché nádrže mají výhodu menší světlé výšky, a proto se hodí do míst, kde zákazníci řeší problémy s vysokou hladinou spodní vody. Plochá nádrž vyžaduje pro svoje umístění mělčí výkop než jiné tvary nádrží na dešťovou a šedou vodu.

Ploché nádrže PLANUS jsou "made in Czech Republic", vyrábí se podle českého návrhu a patentu. Ke každé nádrži je k dispozici certifikát o technickém provedení výrobku, díky kterému je nádrž schváleným stavebním výrobkem s parametry, které umožňují jeho zabudování do pozemních staveb.

Nádrž PLANUS 4 si můžete pořídit 3 způsoby:

  1. Pořízení samostatné nádrže bez příslušenství
  2. Dodávka nádrže včetně příslušenství, avšak bez montáže. Do příslušenství spadá doprava, prováděcí projekt, čerpadla, potrubí a hlavně vyřízení dotace.
  3. Instalace nádrže na klíč, která obsahuje samotnou nádrž, technologické příslušenství jako čerpadla, potrubí, hadice a kabely. Instalace na klíč obsahuje instalaci, zapojení a zprovoznění nádrže a samozřejmě také vyřízení dotace NZÚ Dešťovka.
Plochá plastová nádrž na dešťovou vodu 4 m³
Plochá plastová nádrž na dešťovou vodu 4 m³
Plochá svařovaná nádrž na dešťovku o objemu 4000 litrů
Nádrž na dešťovou vodu 4 m³ určenou pro zavlažování
Nádrž na dešťovku PLANUS 4 pojme 3 860 litrů vody
Nádrž na dešťovku PLANUS 4 pojme 3 860 litrů vody
Nízkoprofilová svařovaná nádrž na dešťovku PLANUS 4
Nízkoprofilová svařovaná nádrž na dešťovku PLANUS 4

Technické parametry nádrže PLANUS 4

Parametry nádrže
objem nádrže4 m³ / 3 860 litrů
typ nádržesvařovaná
materiál nádržepolypropylen
tloušťka materiálu8 až 15 mm
hmotnost117 kg
rozměry (mm)2 170 x 2 162 x 1 460
nátok a přepadDN 110
integrovaný žebříkne
poklopkompozit
uzamykatelný poklopano
vnitřní bezpečnostní poklopano
obsypový materiálkamenivo 8/16
množství obsypu2 m³ / 3 tuny
zemina nad nádržímax. 40 cm
Technické parametry nádrže na dešťovou vodu PLANUS 4

Nádrž na dešťovou vodu PLANUS 4 s objemem 4 m³

 
 
Dodávka nádrže
Doprava nádrže
Příslušenství k nádrži
Prováděcí projekt
Vyřízení dotace
Instalace nádrže
Zemní práce
Samostatná nádrž
36 179 Kč
Dodávka nádrže
Ano
Doprava nádrže
Ne
Příslušenství k nádrži
Ne
Prováděcí projekt
Ne
Vyřízení dotace
Ne
Instalace nádrže
Ne
Zemní práce
Ne
Nádrž s příslušenstvím
60 503 Kč
Dodávka nádrže
Ano
Doprava nádrže
Ano
Příslušenství k nádrži
Ano
Prováděcí projekt
Ano
Vyřízení dotace
Ano
Instalace nádrže
Ne
Zemní práce
Ne
Dodávka nádrže na klíč
87 287 Kč
Dodávka nádrže
Ano
Doprava nádrže
Ano
Příslušenství k nádrži
Ano
Prováděcí projekt
Ano
Vyřízení dotace
Ano
Instalace nádrže
Ano
Zemní práce
Ne

Plastová nádrž na dešťovku PLANUS 4 m³

Cena samostatné nádrže 36 179 Kč včetně DPH 21%

Cena nádrže je bez příslušenství (čerpadel, potrubí, chrániček, lapače střešních splavenin, vodní zásuvky atp.)

Dodávka nádrže nezahrnuje vyhotovení projektu ani vyřízení dotace NZÚ (Dešťovka). Cena samostatné nádrže nezahrnuje náklady na přepravu nádrže na místo určení. O možnostech a cenách přepravy nádrží se dozvíte níže.

Cena nádrže s příslušenstvím 60 503 Kč včetně DPH 21%

Toto je nejoblíbenější varianta u našich klientů. Cena nádrže obsahuje náklady na přepravu, příslušenství, projektovou dokumentaci a vyřízení dotace NZÚ Dešťovka.

Součástí příslušenství je ponorné čerpadlo Gardena 4700/2inox se sací, tlakovou a instalační sadou, 4 metry potrubí KG110 a PE32 a 4 metry ohebných dvouplášťových chrániček o průměru 63 mm. Sestava dále obsahuje 1 komplet lapače střešních splavenin. Cena nádrže zahrnuje náklady na přepravu nádrže na místo určení standardní přepravou.

Cena instalace nádrže na klíč 87 287 Kč včetně DPH 15 %

Uvedená cena instalace na klíč obsahuje zaměření pozemku, vyhotovení projektové dokumentace, dopravu nádrže na místo, umístění nádrže včetně obsypání, instalaci a zapojení čerpadel, napojení a zprovoznění nádrže včetně příslušenství.

Cena obsahuje kompletní vyřízení dotace NZÚ (Dešťovka). Cena nezahrnuje potřebný obsypový materiál a výkopové práce.

Sníženou sazbu DPH 15 % můžeme dle zákona použít u dodávek k rodinným domům, pokud jsou součástí zakázky i instalační práce.

Standardní doba dodání nádrže

Instalace nádrží provádíme v termínu 6-8 týdnů od objednání a podpisu smlouvy o dílo. Dotaci pošle Státní fond na váš účet do 2 měsíců od dokončení díla.

Automaticky za vás vyřídíme dotaci Dešťovku

Vyhotovení projektové dokumentace, odborného posudku a vyřízení a podání žádosti o dotaci NZÚ (Dešťovka) je součástí příslušenství k nádrži. Abyste získali tuto službu, je třeba si od nás pořídit nádrž s příslušenstvím nebo instalaci na klíč.

Na přípravě žádosti o dotaci začínáme pracovat ihned po podpisu smlouvy o dílo. Na základě plné moci podáme žádost Státnímu fondu životního prostředí. Dotaci budete mít na vašem účtu do 2 kalendářních měsíců po dokončení montáže.

Výše dotace je individuální

Od všech výše uvedených cen NENÍ odečtena dotace NZÚ Dešťovka. Výše dotace se vypočítá dle vašich místních podmínek. Výsledná výše dotace záleží na velikosti vaší střechy, typu střšení krytiny, průměrných srážkách v daném místě a způsobu využití zadržené dešťové či šedé vody.

Jak velkou dotaci můžete získat?

Z programu Nová zelená úsporám a jeho části Dešťovka můžete čerpat až 50% nákladů na investici do pořízení podzemní nádrže na zachytávání dešťové vody. A to:

  • 20 000 Kč při instalaci za účelem zavlažování zahrady, 3 500 Kč na každý 1 m³ nádrže, max. 60 000 Kč
  • 30 000 Kč při instalaci k zavlažování a splachování WC, 3 500 Kč na každý 1 m³ nádrže, max. 70 000 Kč
  • 65 000 Kč při instalaci za účelem využití šedé odpadní vody, max. 105 000 Kč
  • 70 000 Kč při instalaci pro využití šedé vody a zároveň dešťové vody ve dvou samostatných nádržích, 3 500 Kč na každý 1 m³ nádrže, max. 70 000 Kč

Využijte dotační bonusy

Dotační program Nová zelená úsporám nabízí zvýhodnění, pokud provedete více dotovaných opatření najednou. Dotační bonus ve výši 10 000 Kč získáte za každou dokončenou kombinaci opatření. S pořízením nádrže můžete kombinovat zřízení tzv. zelené střechy, montáž stínících prvků, instalaci systému na rekuperaci tepla z odpadní vody, montáž fotovoltaické elektrárny či pořízení domácí dobíječky na elektromobil.

Doprava nádrže na vaši adresu

Dopravu nádrže ze skladu k vám získáte automaticky, pokud zvolíte pořízení nádrže včetně příslušenství či instalaci nádrže na klíč. Standardní způsob dopravy je součástí příslušenství k nádrži. Standardní způsob dopravy znamená, že nádrž k vám zašleme hromadným svozem, termín dodání vám sdělíme s dostatečným předstihem.

Můžete též zvolit způsobo dodání nádrže just-in-time. Nádrž pošleme v termínu, který si určíte. Dodání garantujeme v dohodnutý čas plus/minus 3 hodiny. Naši zákazníci si nechávají nádrž just-in-time posílat tak, aby dorazila v den instalace nebo den před ní.

Při způsobu dodání just-in-time nádrž nikde nepřekáží, ale jde obvykle z auta rovnou do země. Náklady na dopravu just-in-time činí 15 Kč/km (cesta tam i zpět, měřeno ze skladu ve Slaném u Prahy).

Co není součástí dodávky na klíč

Výkopové práce pomocí bagru, zajištění materiálu na provedení obsypání nádrže a odvoz přebytečné zeminy nejsou součástí díla. Nádrže instalujeme do připravených výkopů provedených podle námi dodané projektové dokumentace. Bagr musí být k dispozici na místě po dobu umístění nádrže do výkopu a jejího obsypání.

Proč nedodáváme výkopové práce? Nejsme bohužel schopni zemní práce a obsypový materiál zajišťovat po celé republice v odpovídající kvalitě a v přijatelných cenových relacích. Zákazníci jsou obvykle schopni si tyto služby sami obstarat a zorganizovat od lokálních dodavatelů výrazně laciněji. Vhodné dodavatele ve vašem regionu vám umíme v případě potřeby doporučit. Místní bagrista také je tím nejpovolanějším odborníkem na místní geologické podmínky.

Nádrž na dešťovku u vašeho domu snadno a rychle?

Návrh řešení a rozpočet jsou ZDARMA. Ozveme se vám zpět během 2 dní.
Jaký typ a velikost nádrže je pro vaše potřeby nejvhodnější?
Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
Kolik bude dešťový systém stát a jakou bude mít návratnost?
Jak můžete získat dotaci z programu Dešťovka?
Kdo vám nádrž na dešťovku namontuje a kdy?
Kontaktní formulář

Hlavní přednosti nádrže na dešťovou vodu PLANUS 4000 litrů

Polypropylenová nádrž PLANUS 4 na dešťovou vodu o objemu 4 m³
Polypropylenová nádrž PLANUS 4 na dešťovou vodu o objemu 4 m³
Velikosti plochých plastových nádrží na dešťovou vodu
Přehled velikostí plochých podzemních nádrží na dešťovku

Tvar nádrží PLANUS byl navržen tak, abychom minimalizovali rozměry výkopu, do kterého je nádrž umístěna. Nízký profil nádrže umožňuje instalovat nádrž u rodinných domů v místech, kde je problém s vysokou hladinou spodní vody. Pokud leží váš dům na jílu, nebo pokud nelze provádět hluboké výkopy díky skalnatému podloží, jsou nádrže PLANUS určeny právě pro vás.

Díky úspornému tvaru nádrže ušetříte na výkopových pracech, minimalizujete objem vytěžené přebytečné zeminy a v konečném důsledku ušetříte také na objemu předepsaného obsypového materiálu, do kterého se nádrž uloží.

Instalace nádrže na dešťovou vodu PLANUS nezabere více než 1 den, a to včetně výkopu. Je to díky tomu, že pro nádrž nemusíte budovat betonovou základovou desku a usazenou nádrž nemusíte obetonovávat. Dno výkopu stačí vyložit vrstvou kačírku frakce 8/16 a tuto vrstvu zhutnit. Následně se nádrž obsypává a tento materiál se dále zhutňuje, a to za průběžného plnění nádrže vodou z vodovodního řadu.

Nádrže PLANUS jsou vyráběny svařováním z technických desek materiálu TEPP, což je tvrzený ekopolymer propylenu. Svislé nosné konstrukce a vrchní deska mají tloušťku 15 mm, ostatní 8 mm. Konstrukční návrh nádrže a zvolený materiál zajišťuje její maximální robustnost, stabilitu a dlouhou životnost.

Uvnitř nádrže jsou svislé vzpěry z tlustostěnných HT trubek o průměru 110 mm, které roznáší tlak přesypané zeminy do jejího dna. Všechny nádrže jsou před expedicí k zákazníkům testovány na těsnost, každá nádrž je před vyskladněním zkušebně zcela napuštěná vodou po dobu 24 hodin.

Stěny nádrže jsou zesíleny pomocí vertikálních polypropylenových žeber. V těchto žebrech jsou provedeny otvory, kterými můžete provléct ocelové armatury v případě, že potřebujete nádrž zalít do betonu. Obetonování nádrže je třeba provést například v případě, že plánovaná vrstva zeminy nad nádrží bude vyšší, než doporučených 40 cm.

Nad nádrží v základním provedení není možné pojíždět či parkovat osobní automobil. Pojezdovost nádrže zajistíte tím, že pomocí kari sítí a betonu nad nádrží vybudujete roznášecí železobetonovou desku dle instalačních pokynů výrobce nádrže.

Bezpečnost nádrže PLANUS je zajištěna pomocí dvojice poklopů. Svrchní kompozitový poklop je uzamykatelný pomocí šroubů. Pod ním je ještě bezpečnostní otočný poklop, který má za úkol zabránit nechtěnému pádu předmětů, osob či domácích zvířat dovnitř nádrže.

Produkty, které by vás také mohly zajímat

Pokud se vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram