Vodarium - logo barevné
Menu
Získat nabídku
Vodarium - logo barevné
Menu
Získat nabídku

Plochá nádrž na dešťovou vodu PLANUS 6 m³ pro rodinné domy

Nádrž na dešťovou vodu PLANUS 6 s objemem 5 860 litrů

Plochá plastová podzemní nádrž PLANUS s objemem 6 m³ vyrobená z polypropylenových desek je určená k běžným rodinným domům pro účely zachytávání a recyklace dešťové či šedé odpadní vody. S daným objemem vody si vystačíte pro zavlažování zahrady do rozlohy 550 m² nebo pro splachování toalet v domě, který trvalé obývají 4 osoby.

Plochá nádrž PLANUS 6000 litrů je určená pro zachytávání dešťové vody ze střech o půdorysném průmětu do 190 m² při úhrnu ročních srážek na úrovni průměru ČR ve výši 700 mm. Nízký profil nádrže je vhodný do míst s problematických podložím (jíl, balvany, skála) či do míst s vysokou hladinou spodní vody. Plochá nádrž PLANUS 6 vyžaduje extrémně mělký výkop.

Nádrže PLANUS jsou vyráběné v České republice podle českého návrhu a patentu. Díky stovkám úspěšných instalací jsou tyto nádrže prověřeny pro využití v tuzemských geologických podmínkách.

Vyberte si ze 3 možností pořízení nádrže PLANUS 6:

  1. Nákup samostatné nádrže "bez ničeho"
  2. Pořízení nádrže s příslušenstvím, které kromě potrubí a čerpadel obsahuje i dovezení nádrže, prováděcí projekt a vyřízení dotace
  3. Instalace nádrže na dešťovou vodu na klíč, tedy včetně příslušenství a odborné instalace přímo u vás našimi zkušenými a vyškolenými specialisty
Plastová nádrž s nízkým profilem PLANUS o objemu 6 m³
Plastová nádrž s nízkým profilem PLANUS o objemu 6 m³
Plochá plastová nádrž PLANUS 6 000 litrů na dešťovou vodu
Plochá nádrž na dešťovou vodu PLANUS o objemu 6 m³
Nádrž PLANUS 6 je určena pro 5 860 litrů vody
Nádrž PLANUS 6 je určena pro 5 860 litrů vody
Plochá plastová nádrž na dešťovku PLANUS 6
Plochá plastová nádrž na dešťovku PLANUS 6

Technické parametry nádrže PLANUS 6

Parametry nádrže
objem nádrže6 m³ / 5 860 litrů
typ nádržesvařovaná
materiál nádržepolypropylen
tloušťka materiálu8 až 15 mm
hmotnost220 kg
rozměry (mm)4 164 x 2 170 x 1 210
nátok a přepadDN 110
integrovaný žebříkne
poklopkompozit
uzamykatelný poklopano
vnitřní bezpečnostní poklopano
obsypový materiálkamenivo 8/16
množství obsypu3 m³ / 4,5 tuny
zemina nad nádržímax. 40 cm
Technické parametry nádrže na dešťovou vodu PLANUS 6

Nádrž na dešťovou vodu PLANUS 6 s objemem 6 m³

 
 
Dodávka nádrže
Doprava nádrže
Příslušenství k nádrži
Prováděcí projekt
Vyřízení dotace
Instalace nádrže
Zemní práce
Samostatná nádrž
44 649 Kč
Dodávka nádrže
Ano
Doprava nádrže
Ne
Příslušenství k nádrži
Ne
Prováděcí projekt
Ne
Vyřízení dotace
Ne
Instalace nádrže
Ne
Zemní práce
Ne
Nádrž s příslušenstvím
73 705 Kč
Dodávka nádrže
Ano
Doprava nádrže
Ano
Příslušenství k nádrži
Ano
Prováděcí projekt
Ano
Vyřízení dotace
Ano
Instalace nádrže
Ne
Zemní práce
Ne
Dodávka nádrže na klíč
100 985 Kč
Dodávka nádrže
Ano
Doprava nádrže
Ano
Příslušenství k nádrži
Ano
Prováděcí projekt
Ano
Vyřízení dotace
Ano
Instalace nádrže
Ano
Zemní práce
Ne

Plastová nádrž na dešťovku PLANUS 6 m³

Cena samostatné nádrže 44 649 Kč včetně DPH 21%

Cena nádrže je bez příslušenství (čerpadel, potrubí, chrániček, lapače střešních splavenin, vodní zásuvky atp.)

Dodávka nádrže nezahrnuje vyhotovení projektu ani vyřízení dotace NZÚ (Dešťovka). Cena samostatné nádrže nezahrnuje náklady na přepravu nádrže na místo určení. O možnostech a cenách přepravy nádrží se dozvíte níže.

Cena nádrže s příslušenstvím 73 705 Kč včetně DPH 21%

Toto je nejoblíbenější varianta u našich klientů. Cena nádrže obsahuje náklady na přepravu, příslušenství, projektovou dokumentaci a vyřízení dotace NZÚ Dešťovka.

Součástí příslušenství je ponorné čerpadlo Gardena 4700/2inox se sací, tlakovou a instalační sadou, 4 metry potrubí KG110 a PE32 a 4 metry ohebných dvouplášťových chrániček o průměru 63 mm. Sestava dále obsahuje 1 komplet lapače střešních splavenin. Cena nádrže zahrnuje náklady na přepravu nádrže na místo určení standardní přepravou.

Cena instalace nádrže na klíč 100 985 Kč včetně DPH 15 %

Uvedená cena instalace na klíč obsahuje zaměření pozemku, vyhotovení projektové dokumentace, dopravu nádrže na místo, umístění nádrže včetně obsypání, instalaci a zapojení čerpadel, napojení a zprovoznění nádrže včetně příslušenství.

Cena obsahuje kompletní vyřízení dotace NZÚ (Dešťovka). Cena nezahrnuje potřebný obsypový materiál a výkopové práce.

Sníženou sazbu DPH 15 % můžeme dle zákona použít u dodávek k rodinným domům, pokud jsou součástí zakázky i instalační práce.

Standardní doba dodání nádrže

Instalace nádrží provádíme v termínu 6-8 týdnů od objednání a podpisu smlouvy o dílo. Dotaci pošle Státní fond na váš účet do 2 měsíců od dokončení díla.

Automaticky za vás vyřídíme dotaci Dešťovku

Vyhotovení projektové dokumentace, odborného posudku a vyřízení a podání žádosti o dotaci NZÚ (Dešťovka) je součástí příslušenství k nádrži. Abyste získali tuto službu, je třeba si od nás pořídit nádrž s příslušenstvím nebo instalaci na klíč.

Na přípravě žádosti o dotaci začínáme pracovat ihned po podpisu smlouvy o dílo. Na základě plné moci podáme žádost Státnímu fondu životního prostředí. Dotaci budete mít na vašem účtu do 2 kalendářních měsíců po dokončení montáže.

Výše dotace je individuální

Od všech výše uvedených cen NENÍ odečtena dotace NZÚ Dešťovka. Výše dotace se vypočítá dle vašich místních podmínek. Výsledná výše dotace záleží na velikosti vaší střechy, typu střšení krytiny, průměrných srážkách v daném místě a způsobu využití zadržené dešťové či šedé vody.

Jak velkou dotaci můžete získat?

Z programu Nová zelená úsporám a jeho části Dešťovka můžete čerpat až 50% nákladů na investici do pořízení podzemní nádrže na zachytávání dešťové vody. A to:

  • 20 000 Kč při instalaci za účelem zavlažování zahrady, 3 500 Kč na každý 1 m³ nádrže, max. 60 000 Kč
  • 30 000 Kč při instalaci k zavlažování a splachování WC, 3 500 Kč na každý 1 m³ nádrže, max. 70 000 Kč
  • 65 000 Kč při instalaci za účelem využití šedé odpadní vody, max. 105 000 Kč
  • 70 000 Kč při instalaci pro využití šedé vody a zároveň dešťové vody ve dvou samostatných nádržích, 3 500 Kč na každý 1 m³ nádrže, max. 70 000 Kč

Využijte dotační bonusy

Dotační program Nová zelená úsporám nabízí zvýhodnění, pokud provedete více dotovaných opatření najednou. Dotační bonus ve výši 10 000 Kč získáte za každou dokončenou kombinaci opatření. S pořízením nádrže můžete kombinovat zřízení tzv. zelené střechy, montáž stínících prvků, instalaci systému na rekuperaci tepla z odpadní vody, montáž fotovoltaické elektrárny či pořízení domácí dobíječky na elektromobil.

Doprava nádrže na vaši adresu

Dopravu nádrže ze skladu k vám získáte automaticky, pokud zvolíte pořízení nádrže včetně příslušenství či instalaci nádrže na klíč. Standardní způsob dopravy je součástí příslušenství k nádrži. Standardní způsob dopravy znamená, že nádrž k vám zašleme hromadným svozem, termín dodání vám sdělíme s dostatečným předstihem.

Můžete též zvolit způsobo dodání nádrže just-in-time. Nádrž pošleme v termínu, který si určíte. Dodání garantujeme v dohodnutý čas plus/minus 3 hodiny. Naši zákazníci si nechávají nádrž just-in-time posílat tak, aby dorazila v den instalace nebo den před ní.

Při způsobu dodání just-in-time nádrž nikde nepřekáží, ale jde obvykle z auta rovnou do země. Náklady na dopravu just-in-time činí 15 Kč/km (cesta tam i zpět, měřeno ze skladu ve Slaném u Prahy).

Co není součástí dodávky na klíč

Výkopové práce pomocí bagru, zajištění materiálu na provedení obsypání nádrže a odvoz přebytečné zeminy nejsou součástí díla. Nádrže instalujeme do připravených výkopů provedených podle námi dodané projektové dokumentace. Bagr musí být k dispozici na místě po dobu umístění nádrže do výkopu a jejího obsypání.

Proč nedodáváme výkopové práce? Nejsme bohužel schopni zemní práce a obsypový materiál zajišťovat po celé republice v odpovídající kvalitě a v přijatelných cenových relacích. Zákazníci jsou obvykle schopni si tyto služby sami obstarat a zorganizovat od lokálních dodavatelů výrazně laciněji. Vhodné dodavatele ve vašem regionu vám umíme v případě potřeby doporučit. Místní bagrista také je tím nejpovolanějším odborníkem na místní geologické podmínky.

Nádrž na dešťovku u vašeho domu snadno a rychle?

Návrh řešení a rozpočet jsou ZDARMA. Ozveme se vám zpět během 2 dní.
Jaký typ a velikost nádrže je pro vaše potřeby nejvhodnější?
Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
Kolik bude dešťový systém stát a jakou bude mít návratnost?
Jak můžete získat dotaci z programu Dešťovka?
Kdo vám nádrž na dešťovku namontuje a kdy?
Kontaktní formulář

Hlavní přednosti nádrže na dešťovou vodu PLANUS 6000 litrů

Polypropylenová nádrž PLANUS 6 na dešťovou vodu o objemu 6 m³
Polypropylenová nádrž PLANUS 6 na dešťovou vodu o objemu 6 m³
Velikosti plochých plastových nádrží na dešťovou vodu
Přehled velikostí plochých podzemních nádrží na dešťovku

Hlavní předností nádrže PLANUS 6 je její ultra nízký profil, který předurčuje nádrž do problematického podloží. Nádrž se osvědčí všude tam, kde není možné provést hluboký výkop z důvodu vysoké spodní vody nebo pokud je v daném místě skalnaté podloží.

Díky nádrži ve tvaru nízkého pravoúhlého kvádru ušetříte objem vytěžené zeminy z výkopu, a tím pádem i za následný odvoz zeminy a nákup + dovoz obsypového materiálu.

Pod nádrž není potřeba budovat betonový základ, pro umístění nádrže stačí zhutněný výkop a vrstva kačírku frakce 8/16. Nádrž nemusíte obetonovávat, pokud splníte maximální vrstvu zeminy nad nádrží do výšky 40 cm. Úsporný a mělký výkop společně s absencí jakéhokoliv betonování šetří čas potřebný pro instalaci nádrže. Předpokládaná doba kompletní instalace nádrže by měla být max. 1 den.

Stabilitu zajišťuje zvolený materiál TEPP, což je tvrzený ekopolymer propylenu. Boční stěny nádrže a svrchní deska mají tloušťku 15 mm. Stabilitu nádrže zajišťuje 12 vertikálních vzpěr z tlustostěnných HT trubek, které jsou rovnoměrně rozmístěny mezi dnem a svrchní deskou nádrže.

Další stabilizačním prvkem jsou vertikální žebra, která jsou navařena na boční stěny nádrže. Díry v žebrech můžete využít pro protažení betonářské oceli v případě, že budete potřebovat nádrž zalít do betonu.

Nádrže se vyrábí svařováním jednotlivých dílů, které jsou vyřezány do desek technického propylenu. Všechny nádrže výrobce podrobuje zkoušce těsnosti, kdy je nádrž naplněna vodou a takto ponechána po dobu minimálně 24 hodin.

Bezpečnost nádrže zajišťuje dvojice bezpečnostních poklopů. Svrchní kompozitový poklop je uzamykatelný pomocí šroubů. Je umístěn zároveň s terénem a je plně pochozí. Tlak shora roznáší límec poklopu do okolní zeminy, nikoliv do svrchní desky nádrže. Uvnitř průlezu je ještě otočný bezpečnostní poklop, který má bránit nechtěnému vniknutí osob, předmětů či domácích zvířat do nádrže.

Nádrže PLANUS nejsou dimenzovány na zatížení, které by vznikalo pojižděním či parkováním osobních aut nad nádrží. Pokud potřebujete v místě nad nádrží parkovat osobní auto, pokud je nádrž umístěna pod příjezdovou komunikací k vaší garáži, můžete nad nádrží vybudovat železobetonovou desku s dostatečnými přesahy nad výkopem. Betonová deska zajistí roznesení dodatečné zátěže a umožní pojíždět nad nádrží s autem. Přesné parametry pojezdové betonové desky podléhají schválení od výrobce nádrže.

Produkty, které by vás také mohly zajímat

Pokud se vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram