Vodarium - logo barevné
Získat nabídku
Vodarium - logo barevné
Získat nabídku

Kalkulačka velikosti nádrže na dešťovou vodu a výše dotace

Jak velká nádrž na dešťovku je pro vás vhodná a jakou výši dotace získáte? To vám zdarma a jednoduše spočítá naše unikátní kalkulačka nádrží. Dozvíte se dvě hodnoty:

  • kolik vody jste schopni zachytit z vaší střechy
  • kolik vody průměrně potřebujete pro pokrytí vašich potřeb

Dotace se vypočítá podle velikosti použité nádrže. Velikost je pouze na Vás, ale naše kalkulačka Vám pomůže udělat si obrázek o možné výtěžnosti. Pokud se chcete orientovat pomocí výsledků kalkulačky, velikost nádrže byste spíše měli volit podle vyšší z obou uvedených hodnot.

Jaká vstupní data potřebujeme?

Kalkulačka se ptá na velikost vaší zahrady, kterou budete z nádrže zavlažovat. Budeme potřebovat půdorysnou rozlohu všech odvodňovaných střech (v metrech čtverečních). Potřebujeme vědět typ vaší střešní krytiny.

Pokud chcete dešťovou vodu využívat i ke splachování WC, kalkulačka potřebuje znát počet osob, které trvale žijí ve vaší domácnosti. Podle obce, ve které se budova nachází, se automaticky doplní roční úhrn srážek. Data jsme pro vás získali od ČHMÚ.

Kalkulačka umožňuje "pohrát si" s koeficienty z oficiální dotační kalkulačky. Dotační kalkulačka je napevno nastavená na určité průměrné hodnoty, kdežto v naší kalkulačce si můžete všechny vstupní hodnoty upravit podle vlastních představ a potřeb. Zaléváte zahradu vydatněji? Chcete být připraveni na delší suché periody než 20 dní?

Výsledek na jedno kliknutí

Výsledek výpočtu i s komentářem obdržíte ihned po vyplnění všech požadovaných polí. Nevyžadujeme váš e-mail ani telefonního číslo. Můžete se libovolně vracet na první krok kalkulačky a přepočítávat výsledek s různými vstupními údaji a koeficienty.

Pokud potřebujete odborně poradit, připravit návrh řešení s podrobným rozpočtem včetně instalace nádrže na klíč, vyplňte a odešlete k nám kontaktní formulář zobrazený pod výsledky.

Kalkulátor - Výpočet minimální velikosti nádrže

Výpočet velikosti nádrže

Použité koeficienty

Oficiální výpočet objemu nádrže pro dotaci Dešťovka počítá s následujícími hodnotami: spotřeba vody na zavlažování 1 m² zahrady 0.5 litrů denně, délka suchého období 20 dnů, koeficient využití srážkové vody 0.5 při celkové spotřebě vody na jednoho obyvatele za den 140 litrů.

Pokud má vaše domácnost jiné nároky na spotřebu vody, nebo pokud má zásoba dešťové vody vystačit na překlenutí delšího suchého období než 20 dní, změňte použité koeficienty podle vašich představ. Úpravou koeficientů můžete získat přesnější výpočet potřebného objemu nádrže.

Výsledky

Výsledky kalkulace velikosti nádrže a výše dotace

Z programu NZÚ 2030 můžete získat dotaci na maximální objem nádrže 10 m³.

  • Ve vaší lokalitě s danou skladbou střešních krytin v období dní můžete zachytit cca srážek.
  • Při vaší denní spotřebě potřebujete na překlenutí suchého období dní objem vody. 

Celková výše dotace pro váš projekt při použití minimální velikosti nádrže doporučené pro překlenutí suchého období bude činit Kč. 

Celková výše dotace, při použití maximálního dotovaného objemu nádrže (10 m³) bude činit Kč.

Na variantu využití dešťové vody pouze pro závlahu mohou dotaci čerpat pouze majitelé stávajících objektů, u novostaveb tuto dotaci získat nelze.

Nádrž na dešťovku u vašeho domu snadno a rychle?

✔️ Návrh řešení a rozpočet jsou ZDARMA. Ozveme se vám zpět během 2 dní.
✔️ Jaký typ a velikost nádrže je pro vaše potřeby nejvhodnější?
✔️ Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
✔️ Kolik bude dešťový systém stát a jakou bude mít návratnost?
✔️ Jak můžete získat dotaci z programu Dešťovka?
✔️ Kdo vám nádrž na dešťovku namontuje a kdy?

Pokud se vám tento obsah líbí, sdílejte ho svým přátelům
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram